Menu Zamknij

Nowy numer Eunomii – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development nr 1(104)/2023

Szanowni Państwo,

informujemy, że ukazał się najnowszy numer czasopisma Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development nr 1(104)/2023.

Pierwszy numer półrocznika poświęciliśmy zagadnieniom ekonomii i finansów, socjologii, bezpieczeństwa, edukacji oraz naukom inżynieryjno-technicznym. Na stałe zagościły na naszych łamach publikacje w językach obcych, poświęcone naukom humanistycznym i społecznym.

Artykuły naukowe publikują pracownicy Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu oraz naukowcy wielu innych uczelni. W aktualnym numerze znajdziemy artykuły dr Moniki Porwoł – wykładowca Instytutu Neofilologii, dr Małgorzaty Kuchty, dra Piotra Kalusa i dra Andrzeja Kowolika – wykładowcy Instytutu Techniki dra Henryka A. Kretka – wykładowca Instytutu Studiów Społecznych, ponadto  prof. Wiesława Sztumskiego, prof. Roberta Geislera, prof. Gabrieli Kapicy, dra Janusza Dworaka, Katarzyny Bałdygi i Mgr. Zuzana Lynch, PhD, Mgr. Barbara Basarabová, PhD., PhDr. Barbora Loudová Stralczynská, Ph.D.

„Eunomia” to nie tylko artykuły, znajdziemy również wiele ciekawych recenzji, takich jak recenzja autorstwa dr Joanny Kapicy-Curzytek, na temat publikacji Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönlud – Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą.

Wśród opublikowanych artykułów na szczególne uznanie zasługują cztery teksty studentów i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu:

1. Patrycja Kajtoch, Metodyka terapii pedagogicznej oraz funkcjonowanie dziecka z rozszczepem kręgosłupa – w szkole podstawowej
  2. Marcin Auer, Małgorzata Kuchta, Opaska wykrywająca zaburzenia rytmu serca
  3. Szymon Jureczka, Dominik Jendrzejczyk, Grzegorz Szydełko, Wodór – informacje i właściwości paliwa przyszłości
  4. Paweł Stronczek, Adam Sniehotta, Paweł Ciuberek, Piotr Kalus, Krzysztof Polnik, Mateusz Drobny, Mateusz Milej, Mateusz Gwizda, Paweł Stronczek, Daniel Krybus, Andrzej Kowolik, Projekt i realizacja drukarki 3D jako nowoczesnej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju

Oddając w Państwa ręce kolejny numer naszego półrocznika, życzymy owocnej i miłej lektury, a jednocześnie zachęcamy do sięgnięcia po numery archiwalne, które można znaleźć na stronie internetowej https://eunomia.akademiarac.edu.pl/

Zachęcamy również do współpracy z periodykiem i publikacji na jego łamach.

Redakcja czasopisma

Eunomia – Rozwój Zrównoważony – Sustainable Development